ציורים

להיות יוצר!

היצירה נותנת לחיים של האדם משמעות. היא מאפשרת לתאר את האתגרים שלנו, לספר את הסיפור שלנו ואף לארגן אותו מחדש.
זהו קסם שקיים בכל אחד, כי הרי מדובר על פעולה פשוטה שלא דורשת ידע מוקדם או כישרון כלשהו, אלא רק אמונה.

"אמונה, וכך עשיתי". וו. שייקספיר

גדלתי בבית דתי ולמדתי בישיבה, אך לא מצאתי שם את "הניצוץ האלוהי”.

אחרי השירות הצבאי שיחקתי קצת בתיאטרון, עבדתי כצלם ורקדתי בשביל כסף. גידלתי ראסטות ונרשמתי ללימודי עיצוב תעשייתי. עברתי בין הג'ונגלים וחיפשתי את עצמי בין אשרמים ובמנזרים באסיה,לבין טקסים שמאניים במרכז ודרום אמריקה.

עברתי מהג'ונגלים בדרום אמריקה לג'ונגל הבטון של מוסקבה, יותר מעשור. במהלך הזמן הזה, הפכתי לאחד המעצבים המבוקשים ביותר בעיר. התחתנתי והשמנתי, נולדו לי 2 בנים, היה לי בית גדול וגם נהגים, ועסק מצליח . לרוע המזל, היו לי גם בעיות שליטה בכעסים, ושכחתי מכמה דברים שלמדתי בחיים.איבדתי את הסקרנות ונעשיתי מנומנם בנוחות.

לעיתים לעצוא זה בעצם לחזור לאחור, כי החיים הם צמיחה, ואנחנו גדלים מתוך סקרנות ליצור, והרצון לשתף.

החלטתי לכתוב ספר ולחזור לישראל לזמן מה. בזמן שהאירועים הגלובליים גרמו לי להפסדים כלכליים – ונאלצתי לסגור את העסק שלי, בנוסף לכל הצרות האלה, גם חליתי ועברתי שבעה ניתוחים אשר בסופו של דבר הסתיימו בהשתלת כליה נדירה. בינתיים גם עברתי גירושין, ונותרתי לבד, מפוחד ושבור.

הבנתי ששום דבר לא עובר עד שלמדנו את הלקח. עלינו למצוא משמעות וגמישות רגשית, לשחרר את החרדות, ולהבין שאכזבה גדולה יכולה להיות תחילתה של הרפתקה נפלאה, וכי בחיים אנו נולדים כל רגע מחדש, כל עוד יש לך אמונה, ו כך עשיתי.

אז אני לא רק מלא צלקות – הן מדליות, למלחמות שלי ולניצחונות שלי. אם סיפור יוצר עניין, הוא יוצר

קרא עוד